Osnovna škola u Đulovcu

Međuškolski književni kviz

Autor: VLATKA TOKIĆ, 27. 4. 2012. 11:41

Učenici ispred IV. osnovne škole u Bjelovaru

Gabriela Vicić, Marina Jozić, Antonio Nikolić i Gašpar Jaković osvojili su najviše bodova na školskom kvizu te su 26.4. otišli u Bjelovar na međuškolski književni kviz iz poznavanja romana "Koko u Parizu." Sa rezultatom 26/33 boda osvojili su 5. mjesto.

Nakon kviza učenici su prisustvovali književnom susretu s Pajom Kanižajem, posjetili Gradski muzej, Dječji odjel gradske knjižnice te Lovrakov centar u Velikom Grđevcu.

Članovi Čitalačkog kluba posjetili Pučku knjižnicu i čitaonicu Daruvar

Autor: VLATKA TOKIĆ, 27. 4. 2012. 10:53

Učenici na studijskom odjelu

Trinaest učenika PŠ Bastaji i jedna učenica iz OŠ u Đulovcu posjetili su u pratnji knjižničarke 18.4. 2012. Pučku knjižnicu i čitaonicu Daruvar. Ravnateljica knjižnice, gospođa Romana Horvat detaljno ih je upoznala s knjižnicom, knjižnom građom i njenom obradom. Učenicima je posebno zanimljivo bilo vidjeti najdeblju, najstariju i najskuplju knjigu koju knjižnica posjeduje. U pamučnim rukavicama prelistali su Zlatnu bibliju koju je knjižnica nedavno kupila za 16000 kuna. Boravak u knjižnici trajao je oko 2 sata, a nakon njega ostalo je nešto vremena i za obilazak znamenitosti grada Daruvara.

Izbor najljepših pisanica

Autor: VLATKA TOKIĆ, 30. 3. 2012. 09:00

Učenici su i ove godine donosili u školu pisanice. U Đulovcu su nagrade za najljepše pisanice otišle Ivani Đonović iz 1. razreda i Luciji Tunić iz 2. razreda.

U PŠ Bastaji najljepša se pisanica birala u dvije kategorije; pisanica ukrašena kod kuće i najljepša pisanica izrađena tijekom školskih radionica. Nagradu su osvojile Marina Dejković za pisanicu oblika pileta i Nikolina Jozić za pisanicu ukrašenu mozaik - tehnikom.

Uskrsne radionice

Autor: VLATKA TOKIĆ, 29. 3. 2012. 12:42

radionica u tijeku

Povodom Uskrsa održano je nekoliko prigodnih kreativnih radionica u OŠ u Đulovcu i u PŠ Bastaji. Interes za ovaj oblik rada je bio velik te je na svakoj radionici u prosjeku prisustvovalo 20-ak učenika. Učenici su ukrašavali pisanice mozaik - metodom, krpenom i bojanom tehnikom. Izrađivali su čestitke i slike prigodnih motiva. Najbolji su radovi nagrađeni poklonima što je posebice razveselilo mlađe sudionike radionica.

Uskrsne radionice

U periodu od 20. do 31. ožujka uskrsne radionice održavati će se svaki ponedjeljak i četvrtak od 11 do 13 sati u prostoru školske knjižnice.

Pozvani su svi učenici da se okušaju u "odijevanju" pisanica i mnogim drugim metodama ukrašavanja.

Dođite i zabavite se!

ŠKOLSKO ZVONO

RASPORED ISPITA

INDIVIDUALNI RAGOVORI