UPISI U PRVI RAZRED
OBAVEZE UČENIKA I PRAVILA PONAŠANJA
Autor: Vlatka Tokić, 24. 3. 2020.

Dragi učenici, molimo vas da izdvojite trenutak i ponovite pravila primjerenog ponašanja u virtualnim učionicama te se prisjetite svojih obaveza, jer kao što ste se u „običnoj“ školi dužni pridržavati Odluke o kućnom redu škole, jednako tako dužni ste se pridržavati i pravila pristojnog ponašanja u online okruženju (tzv. internetskog bontona). Imajte na umu da će svaki oblik neprimjerene komunikacije unutar virtualne učionice biti zabilježen te je, u skladu s time, učeniku moguće izreći i odgovarajuću pedagošku mjeru. Podsjećamo vas i da je vaša obaveza kao učenika redovito pohađati nastavu, odgovorno izvršavati svoje školske obaveze te ispunjavati upute učitelja, stručnih suradnika i ravnatelja. To znači da ste i u ovom periodu održavanja online nastave dužni svakodnevno (izuzev vikenda) biti aktivni unutar virtualne učionice te se truditi pravovremeno izvršavati sve svoje obaveze, aktivnosti i zadatke koje dobivate od učitelja. Svaka neaktivnost učenika koja traje duže od 24 sata (izuzev vikenda) vodi se kao izostanak s nastave te ga je potrebno opravdati.

Klikni na više

KAKO SE TREBA PONAŠATI U VIRTUALNOJ UČIONICI?

1. ŠKOLSKE OBAVEZE
• Redovito pratiti obavijesti i upute koje šalju razrednici i učitelji.
• Uredno izvršavati obaveze, aktivnosti i zadatke koje učitelji šalju.
• Obavezno u virtualnoj učionici biti aktivan svaki dan u tjednu (izuzev vikenda).
Svaka neaktivnost učenika koja traje duže od 24 sata vodi se kao izostanak s nastave te ga je potrebno opravdati.
2. KOMUNIKACIJA
• Strogo je zabranjen bilo kakav oblik verbalnog nasilja unutar virtualne učionice, kao što je ruganje, omalovažavanje, ogovaranje i sl.
• Učiteljima i drugim učenicima potrebno je obraćati se pristojno i s poštovanjem.
• Zabranjeno je psovanje i korištenje neprimjerenog i nepristojnog rječnika.
• Ne pokrećite međusobnu komunikaciju (dopisivanje) unutar virtualne učionice, osim ako vas na to nisu uputili učitelji ili imate nejasnoća vezanih uz nastavu.
• Unutar virtualne učionice objavljujte isključivo samo one sadržaje koji su vezani uz nastavu i koje od vas traže učitelji.
• Strogo je zabranjeno preuzimanje i krađa tuđih sadržaja koji će se objavljivati u virtualnim učionicama (npr. domaćih zadaća).
• U pisanju komentara i odgovora izbjegavajte korištenje skraćenica (LOL, THX i sl.) te izbjegavajte korištenje velikih tiskanih slova.
• Trudite se pisati u skladu s pravilima gramatike hrvatskog jezika.

Hvala vam svima na poštivanju ovih pravila!