"DANAS MALI, SUTRA VELIKI MAJSTOR"
Autor: Vlatka Tokić, 4. 5. 2016.

Učenici naše škole, Adam Milican, Gabrijel Nikolić, Marija Jaković, Matej Jaković i Nikola Nikolić, sudjelovali su u subotu, 23. travnja na natjecanju mladih tehničara iz modelarstva koje je održano u sklopu 5. manifestacije „Danas mali, sutra veliki majstor“ u Velikom Trojstvu. Učenike je pripremao i pratio njihov mentor, nastavnik tehničkog odgoja, Marko Gajer. Na natjecanju je sudjelovalo čak 27 ekipa sa područja naše županije, a zadatak im je bio izraditi košaricu za voće. Sve ekipe imale su iste uvjete i mogućnosti da ostvare vrhunski rezultat, a samo najbolji i najspretniji su pobijedili. Natjecanje je imalo međunarodni karakter jer su natjecatelji došli čak iz Mađarske i Slovenije. Za sve ekipe koje su sudjelovale na natjecanju osigurana je prehrana, te priznanja, a najbolje ekipe u tri kategorije uz priznanje za osvojeno mjesto nagrađene su prigodnom nagradom koja će im pomoći u daljnjem radu.