« Travanj 2024 »

DAN ŠKOLSKE ZADRUGE
Autor: Vlatka Tokić, 23. 2. 2016.

Po prvi puta u školi je 22. veljače održan Dan školske zadruge „Papuk“. Školska zadruga u današnjem obliku djeluje od početka 90-ih godina, a trenutno ima četiri sekcije: Voćari i povrćari, Keramičarska sekcija, Likovna sekcija i Mali kreativci. Susret je započeo povijesnim pregledom i predstavljanjem rada zadruge kojeg je prezentirao voditelj zadruge Oliver Sakač. Na Dan školske zadruge nije bilo nastave, a uloge su se izmijenile tako što su učenici, polaznici zadrugarskih sekcija, učili svoje učitelje izrađivati različite ukrasno uporabne predmete. Dan školske zadruge započeo je prezentacijom i radionicom izrade predmeta od perušine koju je vodila umirovljena učiteljica, gospođa Zdenka Slivar. Nakon uspješno provedene prve radionice učitelji su se po vlastitom izboru okušali u radu još jedne sekcije. Učitelji su mogli birati između keramičarske radionice koju je vodila nastavnica Mirjana Jakčin, radionice nakita od pet ambalaže koju je vodila nastavnica Jasmina Bukvić Stankić te radionice izrade ukrasnih predmeta od recikliranih materijala koju je vodila nastavnica Miroslava Veltruski.