« Rujan 2024 »

ŽUPANIJSKA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA
Autor: Vlatka Tokić, 6. 6. 2024.

U srijedu 5. lipnja, u Đulovcu je održana Županijska smotra učeničkih zadruga Bjelovarsko-bilogorske županije. Domaćin Županijske smotre bila je Osnovna škola u Đulovcu i učenička zadruga "Papuk". Na Smotri se mogla vidjeti raznolikost čak 14 zadrugarskih projekata koje su pripremili učenici pod vodstvom svojih mentora. Od umjetničkih radova do praktičnih predmeta, svaka zadruga je donijela i prezentirala svoju jedinstvenu priču. Smotra je ujedno bila i inspiracija za daljnji rad i suradnju među školama. Prosudbeno povjerenstvo nije imalo lak zadatak, no na kraju su najboljima proglasili sljedeće učeničke zadruge:
1. mjesto: Učenička zadruga Oblak iz II. osnovne škole Bjelovar
2. mjesto: Učenička zadruga Sedmikraska iz Češke osnovne škole J. A. Komenskog, Daruvar
3. mjesto dijele: UZ COOL-kolektiva iz Srednje komercijalne i trgovačke škole Bjelovar
UZ Petica iz Centra za odgoj, obrazovanje i razvojnu podršku Bjelovar
UZ Mrav iz IV. osnovne škole Bjelovar
Na državnu smotru koja će se održati u periodu od 24. do 27. rujna u Poreču, upućene su učeničke zadruge koje su osvojile prva dva mjesta.
Zahvaljujemo se svim izlagačima i čestitamo pobjednicima!